ثبت نام
حساب کاربری
انتخاب زبان : English
امروز : 1399/03/12

اليوير ويلانوو: مردم کشور فرانسه به ایران و فرهنگش علاقه زیادی دارند

اليوير ويلانوو قصه‌گوی فرانسوی حاضر در بیست و یکمین جشنواره قصه‌گویی از علاقه مردم کشورش به مردم و فرهنگ ایران گفت.

ويلانوو قصه گوی فرانسوی که در بیست و یکمین جشنواره قصه‌گویی حضور داشت گفت: حدود یک ماه پیش به بیست و یکمین جشنواره قصه گویی در ایران دعوت شدم و خوشحالم که امروز در ایران و این جشنواره حضور دارم.
وی افزود: طی روزهای برگزاری بیست و یکمین جشنواره قصه‌گویی چندین اجرا از قصه‌گوهای ایرانی را دیدم و موضوعی که برایم بسیار جالب بود، توانایی بالای قصه‌گوهای ایرانی در ارتباط برقرار کردن با مخاطبان بود و اینکه تا این حد روی صحنه مسلط بودند و به نوعی روی صحنه بازی می‌کردند.
قصه‌گوی فرانسوی درباره اجرای قصه توسط مهمان کره‌ای جشنواره گفت: وقتی به تماشای یکی از قصه‌گوهایی که از کره جنوبی آمده بود، نشستم به قدری اجرای درست و هیجان انگیزی داشت که کاملا تحت تاثیر قصه گویی او قرار گرفتم. این قصه گو با چنان توانمندی و تسلطی قصه ها را بیان کرد که تمام سالن را با خودش همراه کرد و مخاطبان مزه قصه کره ای را چشیدند.
وی اظهار کرد: من در زمینه های مختلف هنری مشغول فعالیت هستم، داستان می‌نویسم اما در تعریف داستان‌ها از واقعیت شخصیتی خودم شروع کرده و بعد به جنبه تخیل و داستان می‌پردازم، به همین دلیل ذهن مخاطب با قصه درگیر می‌شود و نمی‌تواند تشخیص دهد که داستان واقعی بوده یا خیالی.

این مهمان فرانسوی بیست و یکمین جشنواره قصه گویی در ادامه گفت: با حضور در جشنواره قصه‌گویی فرهنگ و روایتی از فرانسه را به جشنواره آوردم و از آن سو فرهنگ قصه گویی ایرانی را از این جشنواره به کشورم هدیه خواهم برد.
وی در پایان تاکید کرد: مردم کشور فرانسه به ایران و فرهنگش علاقه زیادی دارند. وقتی در ایران سوار تاکسی پژو شدم فکر کردم که در شهرهای فرانسه هستم.