ثبت نام
حساب کاربری
انتخاب زبان : English
امروز : 1398/01/30

رییس بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی خبر داد:

ارسال بیش از 10 هزار اثر به دبیرخانه قصه‌گویی برای راهیابی برترین قصه‌گویان به بخش ملی / آغاز جشنواره‌های منطقه‌ای رأی‌گیری مردمی برای انتخاب قصه‌های مورد علاقه مخاطبان

معاون فرهنگی‌کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و رییس بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی از آغاز فرآیند برگزاری منطقه‌ای بیست‌و‌یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، محمدرضا زمردیان با اعلام این خبر گفت: جشنواره بیست و یکم با استقبال گسترده علاقه‌مندان قصه‌گویی در سراسر کشور روبرو شده به شکلی که بیش از 10 هزار و 470 اثر داخلی و 180 اثر خارجی به جشنواره بیست و یکم رسیده است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره‌های استانی تصریح کرد: تا به حال جشنواره‌های 28 استان برگزار شده و قصه‌گویان برتر برای رقابت در بخش منطقه‌ای شناخته شده‌اند. خوشبختانه در رقابت‌های قصه‌گویی استانی شاهد حضور پررنگ قصه‌گویان آزاد در کنار مربیان و اعضا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بودیم که بر غنا و گرمی جشنواره امسال افزوده است.

رییس بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی ادامه داد: جشنواره قصه‌گویی در بخش منطقه‌ای به میزبانی استان‌های اردبیل، خوزستان، کرمان، مازندران و مرکزی اواخر آبان ماه97 و اوایل آذرماه 97 برگزار می‌شود تا 50 قصه‌گوی برتر برای رقابت در بخش ملی و بین‌المللی شناخته شوند.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استقبال گسترده از قصه 90 ثانیه را نقطه عطف جشنواره بیست و یکم دانست و افزود: بیش از 6 هزار اثر در بخش قصه 90 ثانیه به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که شامل سرگذشت و نکات عبرت‌آموز زندگی مردم عزیز کشورمان از اقصی نقاط کشور است. از میان قصه‌های 90 ثانیه رسیده به دبیرخانه جشنواره هیأت انتخاب با لحاظ کردن موضوع قصه، توانایی اجرای قصه، انتخاب تصاویر مناسب و رعایت شئونات اسلامی در دو مرحله قصه‌های برتر را انتخاب کرده‌اند و از این تعداد 180 قصه برتر به مرحله داوری نهایی رسیده‌اند.

زمردیان در خاتمه خاطرنشان ساخت: این قصه‌ها علاوه بر داوری توسط داوران ملی برگزیده، توسط برنامه کتاب‌باز، سایت آپارات، سایت جشنواره و صفحه رسمی جشنواره در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود تا با آراء مردمی، قصه‌های مورد علاقه مخاطبان نیز شناسایی و انتخاب شوند.