ثبت نام
حساب کاربری
انتخاب زبان : English
امروز : 1397/10/30

برگزیدگان بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی اعلام شد؛

برگزیدگان بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در مراسم اختتامیه این رویداد معرفی و تقدیر شدند.

به گزارش ستاد خبری بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، مراسم اختتامیه جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی پنج‌شنبه 29 آذرماه با حضور فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، محمدرضا زمردیان رییس جشنواره، اعضای هیات داوران بخش های مختلف و مهمانان جشنواره در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

بر این اساس، برگزیدگان بخش های مختلف به شرح زیر اعلام شدند:

برگزيدگان بخش علمی:

رتبه اول: سارا نادري و لايق رحمانى از كرمانشاه

رتبه دوم: جليل الياسى سرزلى و صابر شريفى از كرمانشاه

رتبه سوم: فريبا فروزانفر از البرز، بهار ملك پور شهركى، ريحانه كيوانى هفشجانی و زيبا عليخانى از چهارمحال و بختیاری

در اين بخش همچنین فاطمه ولادى از آذربايجان غربى، ريحانه رفيع زاده و زهرا رهبرنيا از اصفهان شايسته تقدير دانسته شدند.

 

برگزيدگان بخش بين الملل

رتبه اول: نجمه احمدزاده مروست از يزد

رتبه دوم: آليسيا دونجو بانگ از كره

رتبه سوم: فلور كانالس باستيداس از اسپانيا

همچنين فرزاد شيرمحمدى از تهران با قصه شنگول و منگول و حبه انگور و اوليوير ويلانوو از فرانسه شايسته تقدير شناخته شدند.

 

برگزیدگان بخش ۹۰ ثانیه:

رتبه اول: نرگس حاجى زاده از استان بوشهر

رتبه دوم: درسا پارسا از استان تهران

رتبه سوم: كوثر فلاح نژاد از استان البرز

همچنین در اين بخش با توجه به انتخاب آراى مردمى برگزیدگان به شرح زیر اعلام شدند:

رتبه اول: ستايش خليلى از اصفهان

رتبه دوم: سهيلا ابوالحسنى هنجنى از تهران

رتبه سوم: اعظم خزايى از خراسان رضوى

 

برگزيدگان بخش ملى

بخش دختران و پسران:

رتبه اول: نگار موحدى رودى از خراسان رضوى

رتبه دوم: مبينا جعفرى از هرمزگان

رتبه سوم: كيميا يعقوبى گودرزى از تهران

 

بخش پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها:

رتبه اول: فاطمه موسوى از استان البرز

رتبه دوم: زهره خيرانديش از استان كرمانشاه

شایسته تقدیر: مهین شهمرادزاده از کرمان

 

بخش زنان و مردان

رتبه اول: فرانك حياتى از استان كرمانشاه

رتبه دوم: عفت تفضلى از استان هرمزگان

رتبه سوم: فائزه خسروى از استان كرمان

 

همچنين در اين بخش، هادى رفيعى از زنجان، ناديا بوستانى از يزد و سارا كوكب كاهبازيان از سيستان و بلوچستان به عنوان شايسته تقدير اعلام شدند.

 

جایزه ویژه بخش ۹۰ ثانیه:

محمدحسين تقويان از استان خراسان رضوى

شيرين عبدالكريمى از استان تهران

ديپلم افتخار این بخش به يسنا قاسمى از استان گيلان و هانيه عابدى از استان قزوين اهدا شد.

همچنین در این بخش جایزه خبرنگاران نیز به الميرا حصاركى از تهران و مريم گلباز از تهران تعلق گرفت.

 

بر این اساس، باتوجه به آثار ارسالى به بيست و يكمين جشنواره بين المللى قصه گويى، ریيس اين جشنواره جايزه ويژه اى را براى دو نفر از قصه گويان؛ احمد عسگري در بخش زنان و مردان با قصه «امروز نه يك روز ديگر» از همدان و نگار طهماسبى در بخش دختران و پسران با قصه كليله و دمنه از لرستان در نظر گرفت.

 

بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی از ۲۶ الی ۲۹ آذرماه در مركز آفرينش‌های فرهنگی هنری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان برگزار شد.