ثبت نام
حساب کاربری
انتخاب زبان : English
امروز : 1398/03/30

بیست ویکمین جشنواره قصه‌گویی در استان هرمزگان برگزار می‌شود

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان هرمزگان از برگزاری بیست ویکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی خبر داد و گفت: مهلت ارسال آثار به این جشنواره 25 شهریور ماه است.

ناهید سلیمانی احمدی مدیر کل کانون پروررش فکری هرمزگان، از برگزاری یک رویداد بزرگ بین‌المللی در عرصه دنیای کودک و نوجوان خبر داد و اظهار داشت: مرحله بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه گویی در استان هرمزگان در مهرماه 1397 برگزار می‌شود.

 وی افزود: بیست و یکمین جشنواره بین المللی ″قصه‌گویی″ با شعار ″خوب زندگی کردن، تمرین می‌خواهد″ خواهد بود که در 3 بخش عمومی، تخصصی و علمی برگزار می‌شود.

سلیمانی تصریح کرد: در بخش عمومی ، قصه‌هایی 90 ثانیه در قالب فیلم، در بخش تخصصی، قصه‌گویی کلاسیک و قصه‌گویی خلاق و در بخش علمی نیز مقالات رسیده به این جشنواره مورد ارزیابی و به نمایشگاه گذاشته خواهد شد.

وی عنوان کرد: مهلت ارسال آثار چکیده مقالات به این جشنواره 25 شهریور ماه سال‌جاری است و براساس جدول زمان‌بندی شده، اعلام نتایج 5 مهره ماه خواهد بود.

سلیمانی تصریح کرد: شرکت‌کنندگان بخش عمومی به صورت آزاد می‌توانند دراین جشنواره حضور پیدا کنند و در بخش ملی نیز، دختران و پسران 14 تا 18 سال، زنان و مردان 18 سال به بالا و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها را شامل می‌شود.

وی اظهار کرد: در استان هرمزگان  15 مرکز ثابت و 2 کتابخانه  پستی در عرصه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در راستای دنیای کودکان و نوجوانان دراستان در حال فعالیت هستند .

مدیر کل کانون هرمزگان گفت: این جشنواره در 4 بخش استانی، منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود که در استان هرمزگان بخش استانی این جشنواره در تاریخ 22 الی 24مهر ماه برگزارخواهد شد.

وی با بیان این‌که یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های کانون قصه‌گویی است، گفت: «فعالیت‌های کانون توأم با «تفکرمحوری» است و قصه‌گویی به عنوان یکی از این فعالیت‌ها پس از کتاب‌خوانی به عنوان فعالیت‌ شاخص و برجسته‌ی مربیان در مراکز فرهنگی‌هنری کانون سراسر کشور محسوب می‌شود.»

http://hormozgan.farsnews.com/news/13970617000258