ثبت نام
حساب کاربری
انتخاب زبان : English
امروز : 1398/03/30

روستای شمسی میزبان قصه گوها

جشن قصه‌گویی به همت کتاب‌خانه‌ی سیارروستایی یزد و اشکذر، با حضور ۱۱ قصه‌گو در روستای شمسی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی قصه گویی، این جشن قصه‌گویی به همت کتاب‌خانه‌ی سیارروستایی یزد و اشکذرو با همکاری پایگاه بسیج نرجس روستای شمسی با حضور محمدرضا آخوندی سرپرست کانون استان، علی الیاسی مدیرآموزش و پرورش شهرستان اشکذر، سیداسدالله امامی میبدی فرماندهی سپاه پاسداران اشکذرو جمعی از مسوولین شهرستان اشکذر، خانواده‌ها و اعضا، با قصه‌گویی ۱۱ قصه‌گو، چهاردهم شهریورماه۹۷ در سالن مدرسه‌ی شهدای روستای شمسی برگزار شد و مورد استقبال خانواده‌ها و اعضا قرار گرفت.

در بخش ۱۴ ال ۱۸ سال، فاطمه زهرا درویشی با قصه‌ی «گوهرشاد»، زهرا ملانوری باقصه‌ی «بسته‌ی بزرگـ»، فاطمه ملانوری با قصه‌ی «خروس گردو دزد»، مبینا رحمانی باقصه‌ی «خرگوش باهوش»، حانیه رحمانی با قصه‌ی «کدو قلقله زن»، فاطمه رحمانی با قصه‌ی «گوسفندی که عصبانی بود، خیلی عصبانی»، سعیده رحمانی با قصه‌ی «حسن کچل»، از روستای شمسی، افسون عبدی باقصه‌ی «دوربین خدا» از روستای حسن‌آباد، قصه گفتند.

دربخش ۱۸ سال به بالا نیز، مرضیه مشیری‌نیا با قصه‌ی «مادری برای چوگلو کوچولو» از نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی اشکذر، سیده فائزه یزدی با قصه‌ی «خیمه خیس» از اشکذر و میترا کریمی با قصه‌ی «هندوانه‌ی جادویی» از روستای اسلام‌آباد، قصه‌گویی کردند.

منصوره مزیدی به عنوان مجری جشن حضور داشت و نیز زهرا ملانوری عضو فعال کتاب‌خانه‌ی سیار روستایی یزد و اشکذر در امر صدا، فعال و یاور جشن قصه‌گویی بود.

گفتنی است کتاب‌خانه‌ی سیار روستای یزد و اشکذر به مربی‌گری مصطفی حدادی یکی از مراکز فرهنگی هنری فعال کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان یزد به شمار می‌رود که در حال حاضر با تحت پوشش قرار دادن ۱۷ روستا، ۱۷۲۶عضو دختر و پسر، از فعالیت‌های این کتاب‌خانه بهره‌مند می‌شوند.